Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

BAE Systems uzavřela smlouvu s českou společností VOP CZ na výrobu součástek pro armádní vozidla

PUBLIKOVÁNO: 20/03/2017

BAE Systems uzavřela smlouvu s českou firmou VOP CZ na výrobu součástek pro obojživelná obrněná vozidla BvS10 pro rakouskou armádu. Kontrakt rozvíjí stávající dohodu o spolupráci mezi oběma společnostmi, kterou podepsaly u příležitosti chystaného tendru na obměnu bojových vozidel pěchoty (BVP) Armády České republiky.

 

Celosvětovou strategií BAE Systems je navazování úzké spolupráce s místním průmyslem, která přináší podporu lokálních ekonomik a nabízí efektivní řešení tendrů v oblasti obrany. Proto BAE Systems a VOP CZ podepsaly v roce 2016 dohodu s cílem nahradit zastaralá bojová vozidla pěchoty BVP-2 Armády České republiky modelem CV90 z dílny BAE Systems. 

Na základě nové smlouvy podepsané v únoru letošního roku vyrobí společnost VOP CZ díly pro 32 vozidel BvS10. Tato obojživelná obrněná vozidla pro rakouskou vládu v rámci zakázky vyhrané v červnu 2016 v současnosti vyrábí BAE Systems Hägglunds ve švédském Örnsköldsviku.

„Smlouva je milníkem v naší spolupráci s českým průmyslem a prvním krokem k dlouhodobému a trvalému vztahu se společností VOP CZ," říká Peter Nygren, viceprezident pro rozvoj obchodu BAE Systems Hägglunds. „Tato zakázka je vynikající příležitostí k vytvoření technologické i obchodní synergie v dostatečném předstihu před ještě rozsáhlejší spoluprací, kterou si vyžádá program výměny vozidel BVP-2. Pokud vozidla CV90 úspěšně projdou výběrovým řízením, česká armáda nejenže získá spolehlivé a moderní bojové vozidlo, ale dojde také k podpoře zbrojního průmyslu a ekonomiky České republiky." 

CV90 je moderní adaptabilní vozidlo prověřené v boji, které v současnosti operuje v armádách sedmi zemí, včetně několika členů NATO.

Spojení s VOP CZ v rámci programu výměny vozidel BVP-2 zajistí vedle růstu počtu pracovních míst a obohacení technologického know-how i vytvoření významného prostoru pro další rozvoj ozbrojených sil České republiky. „Prohlubování spolupráce s takto významnou zahraniční zbrojní společností je klíčovou součástí obchodní strategie naší firmy," uvedl Marek Špok, ředitel státního podniku VOP CZ.


Dnes je 10. 12. 2018 20:26

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP