Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

BAE Systems získala od Švédska zakázku na modernizaci vozidel CV90

PUBLIKOVÁNO: 30/03/2016

Přední světová zbrojařská společnost BAE Systems získala od švédské vlády zakázku na renovaci 262 bojových vozidel pěchoty typu CV90 pro švédskou armádu. Součástí zakázky je rekonstrukce podvozků a zvýšení výkonu bojového systému i odolnosti vozidel a jejich věží. V souvislosti s podporou armádních schopností znamenají tato vylepšení výrazné prodloužení životnosti vozidel.

 

Jde o velmi důležitý kontrakt jak pro BAE Systems, tak pro švédskou armádu," říká Lena Gillström, generální ředitelka společnosti BAE Systems Weapons Systems, která ve městě Karlskoga k těmto vozidlům konstruuje věže. „Díky této modernizaci a zavedení nového systému battlefield managementu (BMS) vstupují tato vozidla do éry digitalizované obrany s cílem posílit schopnost armády čelit budoucím hrozbám."

Základem programu je velmi úzká spolupráce BAE Systems se zadavatelem. Renovace začne v roce 2018 společně s první dodávkou vozidel. Ta by měla trvat až do roku 2020.

V průběhu let se prokázalo, že vozidla CV90 mají velké schopnosti a pro švédskou armádu vysokou hodnotu," řekl Tommy Gustafsson-Rask, prezident společnosti BAE Hagglunds AB, a dodal: „Vozidla CV90 jsou v provozu již v sedmi zemích a nyní je díky tomuto modernizačnímu programu můžeme poskytnout i švédské obraně.”

CV90 patří do rodiny švédských pásových bojových vozidel pěchoty navržených společnostmi FMV, BAE Systems Hägglunds a BAE Systems Weapons Systems, které rozvoji těchto bojových vozidel pěchoty věnovaly více než 4 miliony inženýrských hodin vývoje. Švédská verze bojových pásových vozidel je vybavena věží s 40 mm automatickým kanónem.

Švédská armáda vlastní flotilu 509 vozidel CV90. Mezi další země, které je rovněž využívají, patří Norsko, Dánsko, Finsko, Estonsko, Nizozemsko a Švýcarsko.

Kontrakt byl oficiálně udělen společnosti HB Utveckling AB, což je společný podnik BAE Systems Hagglunds AB a  BAE Systems Bofors AB, která je součástí BAE Systems Weapons Systems.


Dnes je 10. 12. 2018 21:13

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP