Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Belgocontrol vybrala společnost Saab jako dodavatele pokročilých systémů pro navádění a řízení pozemních pohybů na letištích v Belgii

PUBLIKOVÁNO: 13/03/2017

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, byla vybrána společností Belgocontrol, aby svůj systém Pokročilý systém pro navádění a řízení pozemních pohybů (A-SMGCS) rozmístila na letištích Lutych a Brusel jih – Charleroi.

 

Řešení A-SMGCS společnosti Saab poskytuje dispečerům letového provozu dokonalý přehled o aktuální situaci na letištní ploše a zároveň zvyšuje bezpečnost a efektivitu jejich práce.

Společnost Saab dodá multilaterační čidla nejnovější generace, radary SR-3 pro řízení pohybů na pohybové ploše, sledovací zařízení vozidel Veelo a fúzní procesory A3000 pro letiště Lutych a Brusel jih – Charleroi. Integrace jednotlivých systémů bude probíhat v souladu s existujícími pracovními a bezpečnostními postupy společnosti Belgocontrol. Výsledné systémy poskytnou dispečerům jasný přehled o pohybech na pohybové ploše letiště a o počtu přibližujících se letadel. Řešení A-SMGCS společnosti Saab zlepší schopnost dispečerů řídit leteckou dopravu při jakékoli viditelnosti a za jakéhokoli počasí na obou letištích.

„Tento projekt je příkladem flexibility našich řešení a našeho odhodlání vyhovět jedinečným potřebám každého zákazníka. Belgocontrol požaduje vyspělé schopnosti, které mohou být sloučeny s jejich současnými nástroji, a naše řešení A-SMGCS je ideální,“ říká Mike Gerry, šéf oddělení řízení letového provozu v rámci divize Surveillance společnosti Saab.

Podobné systémy zavedla společnost Saab na nejfrekventovanějších světových letištích. Její pokročilá řešení a způsob jejich integrace stojí na bohatých zkušenostech, které nasbírala během více než stovky úspěšných instalací.

„Belgocontrol neustále investuje do optimalizace svých služeb na různých belgických letištích. V průběhu příštích několika let vyčleníme rozpočet ve výši 97 milionů Euro, který mimo jiné využijeme pro vylepšení našich technických systémů. Mezi ně patří instalace řešení A-SMGCS na letištích Lutych a Brusel jih – Charleroi. Monitorování letadel a vozidel na ranvejích a pojezdových dráhách významně zvyšuje bezpečnost letecké dopravy, obzvláště při provozu za snížené viditelnosti. My i naši zákazníci to považujeme za velmi důležité,“ říká Johan Decuyper, generální ředitel Belgocontrol.

Mezi řešení společnosti Saab pro oblast řízení letového provozu patří sledovací čidla, automatizace ŘLP, systémy CDM umožňující společné rozhodování a digitální věže. Řešením společnosti Saab věří poskytovatelé letových navigačních služeb, letiště a letečtí dopravci na více než 100 místech ve 45 zemích napříč šesti kontinenty. Společnost Saab, která je hlavním globálním partnerem a poskytovatelem kompletních osvědčených řešení pro řízení letového provozu, proměňuje provoz implementací inovativních myšlenek a zapojováním zúčastněných aktérů od koncepčních řešení po dlouhodobou podporu.


Dnes je 10. 12. 2018 19:38

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP