Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

ERA nyní vyváží i do Kanady – bezpečnost Torontského letiště budou hlídat majáky SQUID

PUBLIKOVÁNO: 23/10/2014

Pearsonovo mezinárodní letiště v kanadském Torontu oznámilo, že v soutěži na nákup technologií pro zvýšení své bezpečnosti vybralo českou firmu ERA. ERA poskytne řídícím letového provozu 80 majáků SQUID, které přesně určují polohu všech vozidel v prostoru letiště a tím brání jejich případné srážce za zhoršených povětrnostních podmínek, kdy je snížená viditelnost. SQUIDy od společnosti ERA již od loňska používá i letiště v Montrealu. Kanada se tak stala 50. zemí světa, kam ERA prodala své radarové systémy.

 

Kanadské řízení letového provozu NAV Canada zhodnotilo nabídku hlavních dodavatelů letištních systémů na trhu a při vyhodnocení tendru dalo přednost výrobku od ERA - vysílači SQUID, který je schopen nepřetržitě vysílat data o pohybu vozidel po letištní ploše. „ERA vyhrála tendr, protože vyhověla všem požadavkům kladeným na technologie používané na kanadských letištích. Kanada se tak stala 50. zemí světa, kam naše firma s úspěchem vyváží své systémy zaručující bezpečnost letového provozu,“ řekl generální ředitel firmy Viktor Sotona.

Vysílače SQUID vyráběné společností ERA výrazně vylepšují bezpečnost provozu na letištích tím, že napomáhají snížit na minimum riziko střetu těchto vozidel navzájem či s rolujícími letadly. Jsou umístěny jako majáčky na střechách všech automobilů, které se pohybují v areálu letiště (například vozíky se zavazadly, záchranná a požární auta, sněhové pluhy atp.), a vysílají informace, kde se nacházejí. Tím poskytují dispečerům letového provozu na řídící věži data o přesné poloze a typu všech pozemních vozidel, což je neocenitelné zvláště při dešti nebo v mlze. ERA vyváží Squidy úspěšně již deset let, celkem jich prodala cca 4500 kusů. Stovky se jich používají nejen na největších letištích v západní Evropě, jako je londýnské Heathrow, amsterdamský Schiphol či německý Frankfurt, ale například i v Singapuru, Malajsii, Jižní Africe a na Novém Zélandu.  


Dnes je 10. 12. 2018 20:49

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP