Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

ERA podepsala smlouvu na instalaci své novinky - systému NEO na letišti v korejském Soulu

PUBLIKOVÁNO: 11/12/2014

ERA zvítězila v tendru na vybavení mezinárodního letiště v jihokorejském hlavním městě Soulu. Zákazník Incheon International Airport Corporation si vybral letištní přehledový systém z Pardubic v konkurenci světových firem dodávajících multilaterační technologii. Projekt na soulském letišti je významný premiérovým užitím nového systému NEO – odlehčené a vylepšené verze klasického ERA produktu MSS. Je to první z úspěchů firmy v této východoasijské zemi, kontrakty na další letištní systémy jsou před podpisem.

 

ERA bude na projektu spolupracovat s tradičními partnerskými firmami INDRA, TERMA a HITEL. Systém NEO se skládá z 38 pozemních stanic GS a tří centrálních procesních stanic CPS a dvou monitorovacích terminálů. První zkoušky funkčnosti systému na místě jsou naplánovány na podzim příštího roku. V druhé fázi bude následovat rozšíření systému kolem nového terminálu, který se staví. Celý projekt by měl být dokončen v létě roku 2017.  

Čtyřčlenný tým ERA vyjel do Koreje na obhlídku možností instalace stanic a antén na soulském letišti a jeho vedoucí, projektový manažer Petr Nováček, se rovněž zúčastnil oficiální ceremonie k zahájení projektu. „Korejskou stranou bylo velmi dobře vnímáno, že jsme se nejen zúčastnili slavnostního zahájení, ale také vyslali reprezentativní tým expertů, který ihned zahájil přípravné práce na projektu letištního systému pro Incheon,“ uvedl Petr Nováček.

Mezinárodní letiště Incheon je největší letiště v Jižní Koreji, hlavní letiště hlavního města Soulu a jedno z největších letišť na světě. V letech 2005 – 2012 bylo dokonce opakovaně oceněno společností Airport Council International také jako nejlepší letiště na světě.  Letiště má vlastní lázně, kluziště, vnitřní zahrady a muzeum korejské kultury. Nachází se 48 km západně od Soulu a slouží jako domovský přístav pro společnosti Korean Air a Asiana Airlines. Je hlavním letištěm pro mezinárodní civilní leteckou a nákladní dopravu ve východní Asii a čtvrtým nejrušnějším letištěm v počtu odbavených cestujících na celém asijském kontinentě.  


Dnes je 10. 12. 2018 21:09

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP