Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

ERA představila své unikátní obranné technologie studentům vojenské akademie z Velké Británie

PUBLIKOVÁNO: 21/02/2013

Pardubickou firmu ERA navštívila minulý týden skupina padesáti studentů britské Defence Academy ze Shrivenhamu. Hlavním cílem návštěvy 50 důstojníků různých národností bylo seznámení s technologiemi v oboru pasivní radiolokace, které ERA úspěšně vyváží do celého světa, především s unikátním radiolokátorem VERA-NG. Při prohlídce výrobních kapacit společnosti byli důstojníci z britské akademie seznámeni s možnostmi využití pasivních přehledových systémů jak pro bezpečnost civilních letišť, tak pro vzdušnou obranu států.

Návštěva se uskutečnila na žádost Britské ambasády v Praze jako součást projektu výměny informací mezi vládami, ozbrojenými silami a výrobci vojenských obranných technologií států Evropské unie. Vojáci v Pardubicích rovněž navštívili firmu Explosia. „V našem programu máme 280 studentů z mnoha zemí světa, kteří se připravují na kariéru velitelů vojenských útvarů a vysokých představitelů na ministerstvech obrany. Některé skupiny vycestovaly sbírat zkušenosti do Paříže, Berlína, Ankary či Osla, my jsme si ale vybrali Českou republiku a velmi se nám zde líbí. Přijeli jsme do Pardubic nejen proto, že nám průmyslový charakter města připomíná naše domovské sídlo Shrivenham, ale protože nás eminentně zajímají výrobky místních firem ERA a Explosia,” uvedl vedoucí skupiny, velitel letky Královského letectva Simon John Ling během návštěvy ERA.

Součástí oficiálního programu návštěvy byly prezentace odborníků z ERA o historii alternativní radiolokace a demonstrace fungování vojenského systému VERA-NG. Tento multistatický pasivní radar, který monitoruje vojenské cíle včetně lodí a letadel, nabízí variantu ke klasickým radarům s lepším poměrem cena - výkon. Vidí cíle, aniž by sám mohl být odhalen, protože nic nevysílá. „Celý svůj život jsem zasvětil službě u námořnictva jako pilot helikoptéry a jsem nadšen z možností, které přináší pasivní sledovací technologie jako je VERA vyráběná vaší firmou,” řekl jeden z účastníků exkurze, velitel Královského námořnictva Nicholas Charles Cooke-Priest.


Dnes je 10. 12. 2018 21:57

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP