Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

ERA získala novou zakázku – dodá systém pro sledování letového provozu v Rumunsku

PUBLIKOVÁNO: 06/08/2013

ERA a. s. podepsala další smlouvu s rumunským řízením letového provozu ROMATSA na rozšíření svého multilateračního přehledového systému v oblasti tří velkých rumunských letišť. Nová část bude sledovat letový provoz v okolí mezinárodního letiště Napoca u města Kluž v severní části země.

Stávající WAM systém (Wide Area Multilateration) z roku 2011 zajišťuje bezpečnost letového provozu v koncové řízené oblasti Kluž (vzdušném prostoru cca 220 x 180 kilometrů) a pokrývá i okolí tří mezinárodních letišť: Cluj-Napoca, Sibiu a Targu-Mures. Letos na jaře rumunská ROMATSA, zákazník společnosti ERA, projevila zájem o rozšíření systému pro letiště v Kluži, aby tak získala možnost sledování letadel i v nižších letových výškách, až do 200 metrů nad zemí, čímž zdokonalí jejich navádění na přistání. To bylo dosud ztíženo kvůli hornaté krajině v bezprostřední blízkosti letiště.

„Rozhodli jsme se objednat další síť stanic právě u firmy ERA, protože jsme velmi spokojeni s tím, jak její multilaterační přehledový WAM systém spolehlivě funguje. Nejenže splňuje všechny mezinárodní normy a standardy, ale přesně vyhovuje naším specifickým požadavkům,“ uvedl projektový manažerROMATSA George Pintilie.

Nová část systému se bude skládat ze 7 stanic připojených do stávající centrály pro zpracování dat, která je umístěna na letišti v Bukurešti. Systém nezatíží životní prostředí novou výstavbou, protože bude umístěn na již existujících stožárech s využitím stávající infrastruktury.


Dnes je 10. 12. 2018 20:37

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP