Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

ERA zvítězila v tendru, dodá sledovací systémy na tři německá letiště

PUBLIKOVÁNO: 04/08/2015

ERA získala zakázku vybavit svými sledovacími systémy tři velká letiště ve Spolkové republice Německo. Bezpečnosti letového provozu budou napomáhat v Düsseldorfu, Stuttgartu a na společném letišti pro města Bonn a Kolín nad Rýnem. Německé řízení letového provozu DFS Deutsche Flugsicherung GmbH si v tendru vybralo jako nejlepší firmu z Pardubic, ačkoliv podobné systémy vyrábí i místní firma. Systémy ERA totiž již řadu let využívají také letiště v Berlíně, Hamburku, Braunschweigu a Mnichově.

 

“ERA vyhověla nejlépe našim požadavkům specifikovaným ve výběrovém řízení a nabídla nejlepší poměr výkon/cena,” komentoval výhru české firmy Egon Koopmann z DFS.

K výhře společnosti ERA zřejmě napomohla jak dobrá zkušenost, kterou německý zákazník s jejími výrobky má, tak skutečnost, že ERA vlastní speciální certifikát vydaný spolkovým Ministerstvem dopravy a digitální infrastruktury, který stanovuje tvrdé podmínky pro použití high-tech technologií na německém území.

V rámci projektu zvaném Flughafen Multilateration-Systeme dodá ERA nejnovější verzi NEO svého osvědčeného pasivně radiolokačního systému, který představila jako novinku loni na jaře a prodala již do několika zemí, včetně Číny a Jižní Koreje. Smlouva byla podepsána koncem jara, nainstalování tří systémů se očekává postupně během dvou příštích let.

Zakoupení technologicky progresivního multilateračního systému jako doplňku k tradičním radarům je odpovědí vytížených německý letišť na stále plnější nebe nad Evropou. Dodatečný systém sledující pozemní provoz dále umenší riziko možné kolize strojů. Experti ERA již vytipovali nejvhodnější místa v perimetru všech tří letišť, tak aby letoví dispečeři získali co nejlepší přehled o dění na zemi; celkem firma dodá 82 stanic.


Dnes je 10. 12. 2018 21:56

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP