Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Na veletrhu IDET se Omnipol poprvé u nás představuje v kompletním složení jako celá skupina

PUBLIKOVÁNO: 28/05/2013

Na nejvýznamnějším regionálním veletrhu obranné a bezpečnostní techniky, brněnském IDET se poprvé u nás společně prezentuje všech pět společností Skupiny Omnipol. Stánek Skupiny vzbudil hned v první den veletrhu zájem českého a slovenského ministra obrany.

Vedle mateřské OMNIPOL, a. s. se mezinárodního veletrhu IDET zúčastní v kompletním složení i dceřiné společnosti – ERA Pardubice, Poličské strojírny, Ramet Kunovice a Česká letecká servisní. „Na akcích jako je IDET je určitě výhoda představit se jako kompletní Omnipol Group,“ říká generální ředitel OMNIPOLU Michal Hon „a samozřejmě nás těší zájem, se kterým se naše expozice setkala u českého ministra obrany Vlastimila Picka i jeho resortního kolegy ze Slovenska Martina Glváče. S oběma jsme mluvili o rozvoji pasivních radiolokačních systémů v České a Slovenské republice.“

Právě radiolokační systémy ze společnosti ERA, konkrétně mobilní demonstrátor Tichý strážce, který kombinuje radar VERA-NG (nástupce legendární Věry) a systém PCL, se už po prvním dnu veletrhu může pochlubit dvěma oceněními. Za radiolokátor, který umožňuje sledovat i tzv. neviditelná letadla, převzala pardubická společnost z rukou stálého zástupce ČR u NATO Jiřího Drápalíka prestižní veletržní ocenění IDET News Award 2013. To udílí mezinárodní novinářská porota. ERA, nejznámější člen skupiny Omnipol Group, si odveze z Brna i cenu za technicky nejzajímavější exponát veletrhu. „Jsou to ocenění, která korunují sedm let trvající vývoj, a vážíme si jich o to víc, že je udílejí odborníci,“ říká Viktor Sotona, generální ředitel ERA. IDET News Award získala ERA poprvé v roce 2009, právě za radiolokátor VERA-NG.

Také Poličské strojírny představily na veletrhu řadu významných novinek, které naleznou své uplatnění v armádě i u bezpečnostních složek. Jedná se například o elektronické rozněcovače použitelné ke všem typům mechanických protitankových min. Montáží rozněcovače získají klasické miny parametry, které musí splňovat moderní minové systémy, tedy možnost sebedestrukce a dohledatelnost hledačkami. „Dále tu prezentujeme neelektrické rozbušky určené pro rychlý vstup zásahových jednotek do budov,“ říká generální ředitel Poličských strojíren Jaroslav Trávníček, „jejich výhoda tkví v tom, že neobsahují elektroniku a explodují se stoprocentní jistotou. Výzkumníci z Poličky se pochlubili i prvními výsledky aplikace speciálního produktu – diamantového nano-prášku s mnohostranným uplatněním.

Veletrh IDET, který se letos koná od 22. do 24. května, je největší přehlídkou obranné a veletržní techniky v regionu nových členských států Severoatlantické aliance. Jako bienální veletrh alternuje s největší evropskou oborovou výstavou Eurosatory v Paříži. 


Dnes je 10. 12. 2018 21:36

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP