Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Největší letiště ve Skandinávii si objednalo u firmy ERA další stanice. Systém zajišťující bezpečnost rozšiřuje již potřetí

PUBLIKOVÁNO: 02/10/2014

Dánské řízení letového provozu NAVIAIR natolik věří technologiím pardubické firmy ERA, že si objednalo již třetí rozšíření systému, který sleduje provoz na letišti v Kodani. Na mezinárodním letišti Kastrup v dánském hlavním městě, nejvytíženějším v severní Evropě, tak nyní používají 27 stanic sledujících letadla a 238 majáčků SQUID určujících polohu vozidel.

 

První zakázku od kodaňského letiště získala ERA ve spolupráci s holandskou firmou HITT před deseti lety v mezinárodním tendru. Od té doby provedla firma samostatně další tři instalace stanic pasivního sledovacího systému, naposledy v druhé polovině letošního roku. Systém funguje zcela bezproblémově, což dokazuje i jeho schválení pro řízení letového provozu dánským Úřadem pro civilní letectví.

NAVIAIR potřeboval systém, který by dokázal sledovat každý pohyb a přesně určit typ vozidla či letadla, tak aby řídící letového provozu mohli varovat posádky a snížili tak riziko vzájemného střetu na velmi vytížených ranvejích a přibližovacích drahách letiště. Zvláště za špatného počasí, kdy je viditelnost minimální, je možno provoz na letišti efektivně řídit právě díky přesné informaci o veškerých pohybech získané z radarových systémů. Řešení, které používá kodaňské letiště, zahrnuje kromě několika sekundárních radarů i multilaterační systém MSS ERA, který pracuje na jiném fyzikálním principu. Sfúzováním dat, která tato zařízení poskytují, získají operátoři na věži celkový obrázek o provozu na letišti. 


Dnes je 22. 11. 2018 12:02

EUR/CZK 26 | USD/CZK 22,79

Newsletter

AOBP