Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Nové letiště v Istanbulu získá systém integrované řídicí věže

PUBLIKOVÁNO: 13/03/2017

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, podepsala smlouvu se společností Cengiz Construction na dodávku kompletního systému integrované řídicí věže pro letiště Istanbul New Airport, které je nyní ve výstavbě v Turecku. Společnost Cengiz Construction je hlavním partnerem konsorcia IGA, které bude provozovat Istanbul New Airport po dobu příštích 25 let.

 

Společnost Saab dodá jako součást řešení integrované řídicí věže (Integrated Tower) kompletní Pokročilý systém pro navádění a řízení pozemních pohybů (A-SMGCS), který zahrnuje směrování a navádění letadla, kontrolu osvětlení na ploše letiště a její monitorování, elektronické letové pásky, velké množství multilateračních čidel a pět radarů SR-3 pro řízení pohybů na pohybové ploše. Tento systém zajistí plné pokrytí pro první fázi výstavby letiště, která se skládá ze tří ranvejí. Letiště v dalších fázích plánuje mít šest ranvejí a společnost Saab společně se společností Cengiz Construction je připravena rozšířit systém A-SMGCS o další multilaterační čidla a radary SR-3 od společnosti Saab.

„New Istanbul Airport je jedním z největších projektů letištní výstavby a s největší pravděpodobností se stane jedním z nejrušnějších dopravních uzlů na světě. Naše systémy vynikají v tak náročných provozech, jako je tento,“ říká Mike Gerry, šéf oddělení řízení letového provozu v rámci divize Surveillance společnosti Saab.

Řešení Integrated Tower společnosti Saab budou využívat dispečeři tureckého poskytovatele letových navigačních služeb DHMI, který již používá řešení A-SMGCS od společnosti Saab na čtyřech jiných tureckých letištích.

„Jsme nadšeni z realizace řešení Integrated Tower včetně funkce A-SMGCS, které bude svou velikostí a komplexností jediným na světě. Ve společnosti Cengiz Construction věříme, že společnost Saab je tím správným partnerem a těšíme se na naši spolupráci,“ uvedl Ugur Cengiz, člen představenstva společnosti IGA a šéf oddělení letectví ve společnosti Cengiz Construction.

Integrated Tower společnost Saab je flexibilní a škálovatelné řešení, které poskytuje řídicí věži a dispečerům komplexní sadu automatizačních nástrojů pro bezpečné a efektivní řízení letového provozu. Skládá se ze sledování letového a pozemního provozu a záchranných sítí, integruje letová data, řídí pracovní postupy dispečinku a má k dispozici údaje o aktuálních povětrnostních podmínkách či o osvětlení letištní plochy.

Mezi řešení společnosti Saab pro oblast řízení letového provozu patří sledovací čidla, automatizace ŘLP, systémy CDM umožňující společné rozhodování a digitální věže. Řešením společnosti Saab věří poskytovatelé letových navigačních služeb, letiště a letečtí dopravci na více než 100 místech ve 45 zemích napříč šesti kontinenty. Společnost Saab, která je hlavním globálním partnerem a poskytovatelem kompletních osvědčených řešení pro řízení letového provozu, proměňuje provoz implementací inovativních myšlenek a zapojováním zúčastněných aktérů od koncepčních řešení po dlouhodobou podporu.


Dnes je 10. 12. 2018 19:38

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP