Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Rekordní ziskový rok pro pardubickou ERU

PUBLIKOVÁNO: 14/06/2013

Společnost ERA, výrobce pasivních sledovacích systémů z Pardubic, dokázala během roku 2012 zdvojnásobit tržby ve srovnání s rokem 2011, a dosáhla tak zisku přes 85 milionů korun. Pozitivní hospodářské výsledky firmy potvrdil audit.

ERA a.s. - od podzimu 2011 opět plně česká firma, jejímž 100 % vlastníkem je Omnipol -  hospodářsky úspěšně zakončila rok 2012 s obratem 850 milionů korun. Díky vysokému pracovnímu nasazení se podařilo dokončit několik významných zakázek i uzavřít nové smlouvy, a to jak v oblasti civilního sledování letového provozu, tak v oblasti vojenských obranných systémů. ERA tím potvrdila pozici významného hráče na mezinárodním trhu technologií pro sledování vzdušného prostoru. Pozitivní dopad na historicky rekordní hospodářský výsledek měly také interní změny v řízení firmy, zejména v oblasti nastavení obchodních procesů a optimalizace nákladů, jejichž výsledkem je flexibilní společnost podporující výzkum a vývoj.

„Minulý rok nebyl pro společnost ERA vůbec jednoduchý, ale byl přelomový. Za plného provozu jsme realizovali řadu výrazných změn. A jak dokazuje náš hospodářský výsledek, byly nastaveny správným směrem. Věřím, že i do budoucna nám pomohou k podobným úspěchům,“ komentuje dosažené výsledky předseda představenstva ERA Milan Jurek.

 V dalším období se ERA kromě prodeje již osvědčených řešení zaměří na podporu výzkumu nových technologií v oblasti alternativní radiolokace, který byl v minulých letech kvůli zahraničnímu vlastníkovi utlumen. Firma se proto nyní snaží o nábor nových perspektivních zaměstnanců do oddělení vývoje, a dává tak příležitost ke kariérnímu růstu absolventům technických oborů.

„V oblasti naší činnosti je nezbytné neustále myslet dopředu, a proto vývoj a výzkum nových technologií vnímáme jako životně důležitou součást naší společnosti. Nároky na technologie stále rostou, ale zároveň také vzrůstá tlak na cenu. Proto se snažíme nacházet nová řešení, která budou nejen technologicky zajímavá a spolehlivá, ale i úsporná,“ generální ředitel společnosti Viktor Sotona. 


Dnes je 10. 12. 2018 19:16

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP