Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Rychlobruslařka Karolína Erbanová bude v nové sezoně závodit s podporou pardubické firmy ERA

PUBLIKOVÁNO: 21/11/2014

Karolína Erbanová, česká rychlobruslařka specializující se na krátké a střední tratě, bude v nové sezoně závodit s podporou pardubického výrobce pasivních radiolokátorů ERA. Smlouvu o partnerství s firmou podepsala na konci října. Nyní se již připravuje na sezonu ve svém novém týmu Continu v holandském Heerenveenu. Erbanová je několikanásobnou juniorskou mistryní světa, držitelkou juniorského světového rekordu a další českou nadějí tohoto sportu po Martině Sáblíkové, s kterou léta trénovala v družstvu Petra Nováka.

 

„S přípravou v nizozemském týmu jsem spokojená. Prošly jsme několika tréninkovými kempy v Holandsku a v Rakousku. Musel jsem se hodně učit a okoukávat od kolegyň, které jsou na tréninkový program zvyklé, ale přípravu jsem užila a doufám, že to takto hladce půjde i nadále,“ zhodnotila přestup Karolína Erbanová.

Přestup z Novis Teamu do nizozemského Teamu Continu ohlásila letos v květnu s tím, že se chce více zaměřit na sprinterské tratě. Proto už netrénuje společně s Martinou Sáblíkovou, která kraluje tratím dlouhým. Novou sezonu zahájila minulý týden úspěchem ve Světovém poháru v japonském Obihiru, kde obsadila šesté místo v závodě na 1000 metrů.

„Uvidím, jak se sezona rozjede a na jaké příčky mne další závody Světového poháru vynesou. Chtěla bych ale být v Top 10 a brzy se přibližovat k pódiovým umístěním. Věřím, že přestup byl pro mne dobrá volba a snažím se této příležitosti co nejvíce využít,“ dodala rychlobruslařka.

Dvaadvacetileté Karolína Erbanová pochází z Vrchlabí v Krkonoších. Rychlobruslení se začala věnovat v roce 2006, kdy ji její hokejový trenér doporučil Petru Novákovi. První velký úspěch přišel v sezoně 2008/2009 v Erfurtu, kde český tým dosáhl nového národního rekordu 3:05,32 minut. Díky 1. místu z Erfurtu rovněž české trio ve složení Martina Sáblíková, Karolína Erbanová a Andrea Jirků zvítězilo v konečném pořadí Světového poháru 2008/2009 ve stíhacím závodě.

V individuálních závodech získala Erbanová na mistrovství světa juniorů 2010 celkem tři bronzové medaile. Na juniorském světovém šampionátu 2011 jako první česká rychlobruslařka zvítězila ve víceboji, kromě toho vybojovala i zlaté medaile na tratích 500 m, 1 000 m a 1 500 m. Na konci roku 2011 byla v české novinářské anketě sportovec roku oceněna jako Junior roku. Kateřina je držitelkou českého rekordu na tratích 1000m a 500m. Přes své mládí startovala již na dvou olympijských hrách – ve Vancouveru a v Soči. 


Dnes je 10. 12. 2018 22:03

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP