Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Saab a Boeing provedou první odpal pumy malého průměru odpalované ze země

PUBLIKOVÁNO: 02/04/2015

Saab a Boeing provedou první odpal pumy malého průměru odpalované ze země (GLSDB), která v sobě integruje pumu SDB I a technologii raketového motoru M26 pro raketomet Multiple Launch Rocket System. Testování ukázalo, že puma snese raketový dělostřelecký odpal, aniž by došlo ke zhoršení jejího výkonu. Raketový motor byl při zkouškách zajištěn společností Nammo.

 

„GLSDB kombinuje dva velmi úspěšné a v boji prověřené systémy v efektivní schopnost útoku pozemních sil,“ říká Beth Kluba, vice prezident Boeing Weapons and Missile Systems.

„Boeing a Saab společně přinášejí hlubokou znalost přesných zbraňových systémů a dokáží rychle a nákladově efektivně dodat systém GLSDB jak tuzemsky tak mezinárodně,“ dodává Beth Kluba.

GLSDB umožňuje dělostřeleckému systému zasáhnout cíle z podstatně větší vzdálenosti, včetně obtížně dosažitelných cílů, a to při zachování letové ovladatelnosti a přesnosti pumy malého průměru.

Společnosti Boeing a Saab nabídnou systém GLSDB stávajícím a budoucím provozovatelům raketového dělostřelectva na základě vzájemné dohody podepsané minulý rok.

„Společnost Saab je ráda, že rozšiřuje svoji již tak úspěšnou spolupráci s Boeingem do další technologické oblasti – přesných zbraňových systémů,“ říká Görgen Johansson, ředitel divize Dynamics společnosti Saab.

„Společně tak nyní Spojeným státům i světovému trhu nabízíme nové schopnosti, které mění pravidla hry,“ říká Görgen Johansson.


Dnes je 10. 12. 2018 20:57

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP