Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Saab a EDA podepsaly rámcovou smlouvu o poskytnutí munice pro přenosný zbraňový systém Carl-Gustaf do pěti evropských zemí

PUBLIKOVÁNO: 11/07/2014

Společnost Saab, globální dodavatel vojenských a bezpečnostních řešení, a Evropská obranná agentura (EDA) podepsaly rámcovou smlouvu na potenciální zakázky na munici pro přenosný zbraňový systém Carl-Gustaf do Estonska, Lotyšska, Litvy, České republiky a Polska. Smlouva je podepsána na pět let a zahrnuje případné obnovení na další dva roky. Dohoda zahrnuje potenciální objednávky ve výši přibližně 460 milionů SEK.

Evropská obranná agentura působí jako ústřední nákupní subjekt, který má vedoucí úlohu v postupu zadávání veřejných zakázek na munici pro přenosný zbraňový systém Carl-Gustaf do České republiky, Polska, Estonska, Lotyšska a Litvy. Smlouva má za cíl koordinovat nákup munice pro Carl-Gustaf mezi několika členskými státy, tak, aby byla naplněna jejich poptávka vzhledem ke společným rysům jejich výzbroje.

„Jedná se o skvělou příležitost pro několik zemí obstarat kvalitní munici pro jejich přenosný zbraňový systém Carl-Gustaf účinným a nákladově efektivním způsobem. První objednávky ovšem neočekáváme dříve než v roce 2015,“ říká Görgen Johansson, viceprezident a ředitel Business Area Dynamics společnosti Saab.

Přenosný zbraňový systém Carl-Gustaf má dlouhou a úspěšnou historii. Byl postupně modernizován a upravován tak, aby plnil nové požadavky. Prostřednictvím nejnovější verze systému Carl-Gustaf M3 nabízí Saab špičkové vlastnosti pro zákazníky vyžadující vysokou provozní spolehlivost ve všech konfliktních situacích. 


Dnes je 10. 12. 2018 18:42

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP