Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Saab dodá klíčové komponenty na podporu Programu úkolově orientovaného pozemního/leteckého radaru amerických námořních sil (G/ATOR)

PUBLIKOVÁNO: 17/02/2015

Americká společnost Saabu, dodavatele obranných a bezpečnostních řešení, Saab Defense and Security USA, LLC., získala zakázku od společnosti Northrop Grumman Corporation (NYSE: NOC) na komponenty a sub-systémy úkolově orientovaného pozemního/leteckého radarového systému amerických námořních sil AN/TPS-80 (G/ATOR). Smlouva je v hodnotě 247 milionů švédských korun (32 milionů $).

 

G/ATOR nabídne americkým námořním silám jednotný typ radaru, který zajistí funkce přehledového radiolokátoru, radaru protivzdušné obrany, zaměřování pozemních zbraní a operace řízení letového provozu. Jedná se o první pozemní víceúčelový aktivní radar s elektronickým skenováním pole (AESA) vyvinutý americkým ministerstvem obrany.

“Jsme hrdí, že můžeme být součástí tohoto důležitého programu radaru příští generace pro americké námořní síly a těšíme se na pokračování spolupráce s Northrop Grumman. Smlouva je dalším potvrzením skutečnosti, že Saab je atraktivním partnerem, který dodává technologie světové kvality široké základně zákazníků napříč trhem radarů,” říká Michael Johansson, ředitel divize Saabu Electronic Defence Systems.

Smlouva, udělená společností Northrop Grumman Corporation, generálním dodavatelem amerických námořních sil pro program G/ATOR, zahrnuje dodání klíčových sub-systémů a sestav jakož i softwaru pro první čtyři jednotky malosériové počáteční výroby (LRIP). Sestavy vyvinuté a vyrobené společností Saab budou integrovány společností Northrop Grumman do systémů Lot 1 G/ATOR, které budou dodány americkým námořním silám v letech 2016-2017.

Saab je spoluhráčem Northrop Grumman pro program AN/TPS-80 pro americké námořní síly. Udělení zakázky společnosti Saab zahrnuje oceněné možnosti dalších setů sestav a souvisejících náhradních dílů.


Dnes je 10. 12. 2018 20:26

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP