Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Saab podepsal objednávku na výcvikové a simulační systémy pro norskou armádu

PUBLIKOVÁNO: 05/10/2015

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, obdržela zakázku od Norské organizace pro obrannou logistiku (NDLO) na vybavení Norského střediska bojového výcviku pokročilými výcvikovými a simulačními systémy včetně zajištění logistické podpory. Přibližná hodnota zakázky je 141milionů švédských korun a bude dodána mezi lety 2016 a 2020.

 

Oddělení pro výcvik a simulaci ve společnosti Saab dodává norské armádě výcvikové systémy od roku 2003. Dnešní objednávka je pokračování stávající zakázky na služby, ale zahrnuje také modernizaci výcvikového zařízení. Norská armáda bude prvním zákazníkem, který získá simulátor zaměřování nové generace pro vozidla, který zajistí realističtější zážitek z výcviku.

"NDLO bude s potěšením pokračovat ve skvělé spolupráci se společností Saab, která trvá již několik let. To zajišťuje přístup k pokročilému výcviku pro norskou armádu," říká brigádní generál Bjarne Nermo, šéf divize NDLO pro pozemní systémy.

"Jsme velmi rádi, že pokračujeme v naší dlouhodobé a úzké spolupráci s norskou armádou. Společně budeme rozšiřovat a zlepšovat stávající výcvikové schopnosti Norského střediska bojového výcviku,“ říká Dag Wikören, šéf prodeje a marketingu společnosti Saab v Norsku.

Norské středisko bojového výcviku se skládá z kompletního výcvikového systému na úrovni vojenského praporu, vozidla a protitankové zbraně společně s prvotřídním systémem kontroly výcviku.


Dnes je 10. 12. 2018 20:25

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP