Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Saab zajišťuje pro Norsko simulátory vozidel příští generace

PUBLIKOVÁNO: 09/09/2014

Společnost Saab získala od norské armády smlouvu na vývoj a sériové dodávky simulátorů nové generace vozidel GAMER (výcvikový systém s duálním simulátorem). Celková hodnota zakázky činí 142 milionů švédských korun.

Rámcová smlouva umožňuje USSOCOM zadávat objednávky na zbraně a munice po dobu trvání pětileté smlouvy až do celkové hodnoty 1,3 miliard SEK (cca. 187 milionů dolarů).

„Norsko je pro Saab klíčovým trhem. Dodáme velmi pokročilý vojenský výcvikový systém pro vozidla, který dosáhne těch nejlepších tréninkových efektů,“ říká Henrik Höjer, ředitel obchodní divize Saab Training & Simulation.

Obousměrný simulátor BT46 představuje unikátní systém, který může být adaptován tak, aby odpovídal na širokou škálu potřeb. Obousměrný simulátor má schopnost simulovat balistiku I čas letu projektilu v reálném čase, a to s vysokou mírou přesnosti, a současně přináší okamžitou a realistickou zpětnou vazbu střelci I zaměřenému cíli.

Společnost Saab je dodavatelem výcvikového vybavení pro Norské středisko bojového výcviku v Reně od roku 2003 a tato zakázka dale zvýší jejich výcvikové kapacity pro živý výcvik. 


Dnes je 10. 12. 2018 18:54

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP