Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Slavná VĚRA z Pardubic zazářila i na jihoamerickém kontinentu

PUBLIKOVÁNO: 04/12/2015

Pardubická společnost ERA představila pasivní sledovací systém VERA-NG na jednom z nejvýznamnějších veletrhů obranných technologií v Jižní Americe, výstavě EXPODEFENSA v kolumbijské Bogotě.

 

V rámci českého pavilónu, připraveného ve spolupráci s velvyslanectvím ČR v Kolumbii a zahraniční kanceláří CZECH TRADE v Bogotě, prezentovala ERA vojenská řešení ze svého produktového portfolia, zejména systém VERA-NG. Technologie pasivní radiolokace vzbudily velký zájem u zástupců jihoamerických armád. Ocenili mimořádné schopnosti detekce a identifikace vzdušných cílů, díky nimž se v poslední době stávají neodmyslitelnou součástí moderních systémů protivzdušné obrany.

„Česká půda“ kolumbijského veletrhu čítala na 11 zástupců obranného a bezpečnostního průmyslu, včetně mateřské společnosti pardubické ERA, firmy OMNIPOL. Ta společně s AERO Vodochody nabídla jihoamerickému trhu nový projekt českého cvičného stíhacího letounu L-39NG.

Jak uvedl velvyslanec České republiky v Kolumbii Miloš Sklenka, osobní účast českých firem na veletrhu je pro úspěch na místním trhu velmi důležitá.

 „Kolumbie a vůbec jihoamerický trh má pro české firmy obrovský potenciál. Jedná se o čtvrtý největší spotřebitelský trh v obou Amerikách. Současně má však také svá specifika a vysokou úroveň konkurence. Prosadit se zde, vyžaduje nabízet vysoce kvalitní či unikátní produkty s nezbytným profesionálním a komplexním post-prodejním servisem za odpovídající cenu. Klíčovým faktorem je osobní přítomnost firem na tomto trhu již v akviziční fázi připravovaných obchodů,“ řekl velvyslanec. 


Dnes je 10. 12. 2018 21:28

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP