Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Společnost Saab dodá pokročilé naváděcí a řídicí systémy pozemního pohybu pro mezinárodní letiště v Záhřebu

PUBLIKOVÁNO: 13/03/2017

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, byla vybrána společností Croatia Control Ltd., aby na mezinárodním letišti v Záhřebu rozmístila své pokročilé systémy pro navádění a řízení pozemních pohybů (A-SMGCS).

 

Společnost Saab dodá plně integrované řešení A-SMGCS včetně hardwaru, softwaru a inženýrských služeb. Tento systém zajistí komplexní přehled o situaci na letišti díky využití celé řady multilateračních čidel nejnovější generace společnosti Saab a také jejího radaru SR-3 Surface-Movement Radar.

Systém A-SMGCS od společnosti Saab sloučí data z multilateračních čidel a radaru SR-3, která umožňují určení polohy a identifikaci všech letounů pohybujících se po ploše letiště. Data jsou integrována do výstražných algoritmů společnosti Saab, které detekují kolize, čímž poskytují dispečerům pokročilá audiovizuální varování před potenciálním nebezpečím na ranveji.

„Řešení společnosti Saab na mezinárodním letišti v Záhřebu zlepší situační povědomí, bezpečnost na ranvejích, jakož i kapacitu letiště, a přispěje tak k projektu rozsáhlé modernizace tohoto letiště. Jsme odhodláni spolupracovat s chorvatským řízením letového provozu nejen dnes, ale i v dlouhodobém výhledu,“ říká Mike Gerry, šéf oddělení řízení letového provozu v rámci divize Surveillance společnosti Saab.

Tato zakázka je v souladu se záměrem chorvatského řízení letového provozu modernizovat systémy letového provozu na největším a nejrušnějším mezinárodním letišti v Chorvatsku.

„Zavedení systému A-SMGCS je výsledkem naší strategie neustále vyvíjet a implementovat nejmodernější technologická řešení řízení letového provozu, aby splňoval cíle programu SES (Single European Sky). Těší nás, že Evropská komise uznala význam tohoto projektu vzhledem k tomu, že je spolufinancován z CEF (Nástroj pro propojení Evropy),“ říká Dragan Bilac, generální ředitel Croatia Control Ltd.

Mezi řešení společnosti Saab pro oblast řízení letového provozu patří sledovací čidla, automatizace ŘLP, systémy CDM umožňující společné rozhodování a digitální věže. Řešením společnosti Saab věří poskytovatelé letových navigačních služeb, letiště a letečtí dopravci na více než 100 místech ve 45 zemích napříč šesti kontinenty. Společnost Saab, která je hlavním globálním partnerem a poskytovatelem kompletních osvědčených řešení pro řízení letového provozu, proměňuje provoz implementací inovativních myšlenek a zapojováním zúčastněných aktérů od koncepčních řešení po dlouhodobou podporu.


Dnes je 10. 12. 2018 20:41

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP