Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Společnost Saab nasadí v Praze radar pro řízení pohybů na pohybové ploše SR-3

PUBLIKOVÁNO: 16/03/2016

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, oznamuje, že byla vybrána Řízením letového provozu České republiky (ŘLP CR) jako dodavatel radaru pro řízení pohybů na pohybové ploše (Surface Movement Radar, SMR) typu SR-3 pro Letiště Václava Havla Praha.

 

Radar SR-3 zajišťuje přehled o situaci a bezpečnost za všech povětrnostních podmínek. Bude využíván pro určení nespolupracujících cílů – včetně letadel, pozemních vozidel a dalších překážek – a integrován do existujícího Pokročilého systému pro navádění a řízení pohybu po zemi (Advanced Surface Movement Guidance & Control Systems, A‑SMGCS). Na základě více než desetileté zkušenosti se stavbou polovodičových radarů je SR-3 vytvořen na základě otevřené architektury konstrukce využívající rozhraní standardních v oboru za účelem integrace do existujících nebo nových systémů řízení letového provozu. Radar je plně v souladu se standardy EUROCAE ED-116 a EUROCAE ED-87B pro systémy A‑SMGCS úrovně 1, 2 a 3.

Radar SR-3 zajišťuje nejvyšší dostupnou úroveň přehledu díky své šestnácti úrovňové kmitočtové diverzitě, automatickému potlačení rušení za využití pokročilého zpracování signálu a důmyslnému zpracování, které eliminuje vícecestné cíle. Plně redundantní konstrukce a nízký počet vyměnitelných jednotek zajišťuje vysokou spolehlivost, snadnou údržbu a nízké náklady v průběhu životního cyklu zařízení. Malá interiérová/venkovní skříňka radiostanice navíc znamená velkou flexibilitu v rámci místa použití a nízké náklady na instalaci.

“Radar SR-3 od společnosti Saab je nízkorizikovým řešením pro letiště, jako je to pražské, která potřebují nahradit stárnoucí radar, či pro letiště, která chtějí rozšířit pokrytí nebo nasadit radar pro řízení pohybů na pohybové ploše vůbec poprvé. SR-3 byl specificky vyvinut pro podporu bezpečnostních systémů řízení letového provozu, jako je A-SMGCS,” říká Anders Carp, ředitel oddělení dopravního managementu ve společnosti Saab.

Saab zajišťuje pro globální obranné a letecké trhy pokročilé senzorové technologie, radary příští generace, automatizaci a řešení modelování a simulace. Společnost poskytuje své produkty a služby armádám, civilnímu letectví, letištím a zákazníkům z řad aerolinií ve více než 40 zemích napříč šesti kontinenty.


Dnes je 10. 12. 2018 21:17

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP