Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Společnost Saab obdržela objednávky na systém Giraffe od Spojeného království

PUBLIKOVÁNO: 26/08/2015

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, obdržela objednávky od britského ministerstva obrany na další radarové systémy Giraffe AMB, včetně modernizace stávajících systémů a souvisejícího vybavení. Hodnota objednávky je přibližně 610 milionů švédských korun. Dodávky budou zahájeny ve druhé polovině roku 2015 a budou pokračovat do roku 2018.

 

Radar Giraffe AMB každou vteřinu plně informuje o situaci ve vzduchu v rozsahu 360° do vzdálenosti 120 km každou vteřinu. Může být provozován v náročném prostředí, jako jsou hory, pobřežní regiony či oblasti s větrnými elektrárnami. Modernizace zajistí stávajícím systémům Velké Británie stejný standard, jako mají nové radary Giraffe AMB, přičemž bude zvýšen výkon a kapacita primárního radaru. Britské radary tak zároveň budou v souladu s produktovým plánem Giraffe. Modernizace navíc umožní doplnění unikátní schopnosti rozpoznat malé nepilotované letouny, a zároveň umožní zobrazovat na monitoru náročně monitorovatelný „radarový odpad,“ jako jsou ptáci.

„Jsme potěšeni, že jsme s britským ministerstvem obrany dohodli toto podstatné rozšíření a modernizaci radarů Giraffe AMB. Těšíme se na podporu případných nasazení v konkrétních misích i při dalším vývoji systému založeném na našem plánu spirálového vývoje radarů Giraffe,“ říká Michael Johanisson, ředitel divize elektronických obranných systémů ve společnosti Saab.

Vývoj a výroba budou probíhat v Göteborgu ve Švédsku.

Velká Británie si poprvé pořídila víceúčelové přehledové radary Giraffe AMB v roce 2008 v rámci programu Land Environment Air Picture Provision (LEAPP). Dodávky začaly v roce 2010 a bylo zvykem zajišťovat obraz oblohy v reálném čase v rámci podpory managementu vzdušného prostoru při nasazení v operacích a při významných událostech ve Velké Británii. Radarové systémy rovněž valnou měrou přispěly k ochraně vojsk při detekci a předpovědi dopadu raket, dělostřeleckých granátů a minometné palby.

Giraffe AMB je součástí produktové rodiny Giraffe společnosti Saab, která zahrnuje vysokovýkonné přehledové radary zaměřené na indikaci cílů, pokrývající vzduch i moře od velmi krátkých po velké vzdálenosti. Giraffe rovněž disponuje nezbytnou možností příkazového ovládání pro pozemní obranu vzdušného prostoru a aplikacemi sense-and-warn.


Dnes je 10. 12. 2018 20:25

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP