Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Společnost Saab prodala rakouské armádě výcvikové systémy živé simulace

PUBLIKOVÁNO: 05/10/2015

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, dnes s rakouským federálním ministerstvem obrany podepsala smlouvu o dodávce nových pokročilých výcvikových systémů pro rakouskou armádu. Hodnota objednávky je přibližně 180 milionů švédských korun a dodávky jsou plánovány na léta 2015-2018. Výroba bude probíhat v Huskvarně ve Švédsku.

 

“Nadále stavíme na našich úspěšných vztazích s rakouskou armádou, která naše systémy používá více než 15 let a je mimořádně prozíravým a zkušeným partnerem. Saab dodává výcvikové systémy všem ozbrojeným silám v Evropě, a Rakousko tak nyní bude schopno posílit své mezinárodní výcvikové aktivity,” říká Henrik Höjer, vedoucí oddělení pro výcvik a simulaci ve společnosti Saab.

Rakouská armáda pořídila již v minulosti simulační výcvikové systémy pro její tanky, protitankové zbraně a vojáky. Tato smlouva zahrnuje příští generaci systémů výcviku vojáků od společnosti Saab s novým dodatečným vybavením, které rozšíří dosavadní systémy. Saab rovněž dodá modernizaci v polovině životního cyklu současných rakouských výcvikových protitankových systémů a výcvikových systémů pro vozidla. Smlouva zajistí více schopností pro výcvik branců a profesionálních vojáků.

Příkladem uživatelů výcvikových systémů živé simulace od společnosti Saab jsou Spojené státy, Velká Británie, Nizozemí, Švédsko, Dánsko, Norsko, Finsko, Slovinsko, Bulharsko, Estonsko a Česká republika.


Dnes je 10. 12. 2018 18:56

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP