Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Systém GlobalEye společnosti Saab nově definuje trh leteckých monitorovacích systémů

PUBLIKOVÁNO: 23/02/2016

Společnost Saab, dodavatel obranných a bezpečnostních řešení, rozšiřuje své portfolio leteckých systémů včasného varování a řízení představením víceúčelového systému vzdušného sledování GlobalEye. GlobalEye kombinuje zcela nový radarový a úkolový systém Erieye ER (rozšířený dosah) od společnosti Saab se špičkovým proudovým letounem typu Global 6000 od společnosti Bombardier.

 

Saab je jedním z předních světových dodavatelů leteckých systémů včasného varování a řízení (AEW&C) se zákazníky provozujícími tyto systémy v osmi zemích světa. V současnosti společnost Saab nabízí novou úroveň víceúčelových leteckých monitorovacích systémů. Jako první na trhu nabízí GlobalEye sofistikovaný, vysokovýkonný systém, který dokáže provádět detekci na velké vzdálenosti a zároveň nabízí variabilní možnosti sledování a monitorování cílů ve vzduchu, na souši i na moři, to vše z jediné platformy.

“Systém GlobalEye rozšiřuje a výrazně odlišuje naši nabídku zaměřenou na zákazníky, kteří se snaží maximalizovat návratnost investic do rozšířených schopností svých systémů AEW&C ve prospěch své země,” říká ředitel divize elektronických obranných systémů ve společnosti Saab Micael Johansson.

Skutečně víceúčelový systém GlobalEye automaticky detekuje a sleduje vzdušné a pozemní cíle v rámci obrovského území. Pozemní sledování jedoucích vozidel může být prováděno prostřednictvím radarových režimů označení pohyblivých pozemních cílů (GMTI) širokého a dlouhého dosahu. S radarem Erieye významně vzrostl rozsah detekce a sledování ve srovnání s existujícími leteckými radary, a to i v případě velmi malých cílů. Systém GlobalEye je schopen sledovat velmi obtížně sledovatelné vzdušné a námořní cíle včetně „neviditelných“ letounů, řízených střel či periskopů ponorek, a to i v prostředích se značným množstvím radarových ruchů.

“Systém GlobalEye zcela mění pravidla hry. Nabízí unikátní variabilitu při současném vzdušném, námořním a pozemním sledování v rámci jediného řešení schopného dynamicky měnit své zaměření přímo za letu, v průběhu jakékoli mise,” říká Micael Johansson.

Systém GlobalEye obsahuje mimo jiné ucelenou sadu čidel včetně inteligentní signalizace a pokročilého zařízení vlastní ochrany s nově vyvinutým systémem řízení, kontroly a komunikace. Systém je zároveň nákladově efektivní díky provozní podpoře společnosti Saab a díky tomu, že nevyžaduje velké organizační zázemí.

Díky desítkám let zkušeností, množství inovací přinesených do sektoru radarové techniky, vědomostem o elektronickém boji, znalostem řešení a možností integrace systémů C4I a jiných platforem, je společnost Saab schopna zaujmout pozici lídra se svým přelomovým systémem AEW&C. Velký podíl sub-systémů systému GlobalEye vychází ze světového sortimentu společnosti Saab.

Klíčovým prvkem systému GlobalEye je proudový letoun mimořádně dlouhého doletu Global 6000 od společnosti Bombardier. Letoun nabízí nejnovější avioniku a kombinuje ideální velikost víceúčelového systému AEW&C rozšířeného dosahu s mimořádným výkonem. Jedná se o vysokorychlostní letadlo s působivým vzletem z velmi krátké dráhy a nízkými provozními náklady. Díky platformě Global 6000 může být trvání misí systému GlobalEye rozšířeno až na 11 hodin.

Prvním zákazníkem systému GlobalEye jsou Spojené arabské emiráty, které si systém objednaly jako přehledový systém schopný měnit své zaměření (SRSS) v listopadu 2015.

GlobalEye je jen další inovací společnosti Saab v oblasti radarových technologií, kde Saab přichází na trh se zcela novými, převratnými schopnostmi. Představení produktu následuje po nedávném uvedení vylepšených radarových systémů stíhacích letounů společnosti Saab a pětice zcela nových komplementárních povrchových radarových systémů.

Společnost Saab je jedním z předních světových dodavatelů radarových systémů využitelných ve vzduchu, na zemi i na moři. Společnost má 60 let zkušeností a více než 3 000 používaných radarových systémů ve 30 zemích. 


Dnes je 10. 12. 2018 20:43

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP