Portál Defence & Security Catalogue

Česky  English

Vysílače SQUID společnosti ERA zvýší bezpečnost provozu na hlavním letišti EU

PUBLIKOVÁNO: 05/12/2012

Pardubická firma ERA a.s. zvítězila v tendru na dodání 110 kusů vysílačů, které pomohou řídit pozemní provoz vozidel na letišti v Bruselu. Zakázku vypsanou belgickou organizací řízení letového provozu Belgocontrol v hodnotě několika set tisíc Euro vyhrála ERA po roce náročného výběrového řízení. V soutěži porazila své největší konkurenty v oblasti technologií pro civilní řízení letového provozu.

 „Po roce vyhodnocování a srovnávání s konkurencí náš systém SQUID vyhrál tendr pro Brusel – tedy z hlediska EU hlavní letiště. Je to zakázka obrovská svým významem - porazili jsme konkurenci na jejich vlastní půdě a dobře si našlápli k získání dalších objednávek našich výrobků pro jiná letiště v Belgii,“ řekl generální ředitel ERA Viktor Sotona.

ERA v tendru na dodávku vysílačů zvítězila, přestože na bruselském letišti již používají primární systém od konkurenčního dodavatele. Belgie je navíc sídelní země organizace Eurocontrol, podle jejíchž regulí postupují všechny orgány řízení letového provozu v rámci Evropské unie. Uspět zde tedy mohou jen špičkové technologie, mezi které vysílače SQUID bezpochyby patří. Vysílač je vlastním vynálezem společnosti, který se osvědčil na desítkách letišť včetně těch nejvytíženějších, například v Amsterdamu, Londýně, Frankfurtu, Moskvě či ve Washingtonu.

„Firma ERA vyhrála tendr na dodávku vysílačů pro bruselské letiště, protože nejlépe splnila zadaná kritéria poptávky. Během vyhodnocování nabídek od několika výrobců, které probíhalo po celý jeden rok, vysílač SQUID  nabídl přesně ty vlastnosti, které jsme od tohoto systému očekávali,” řekla Karen Scheir z Belgocontrolu.

Vysílače SQUID vyráběné společností ERA výrazně vylepšují bezpečnost pozemního provozu na letištích. Jsou umístěny jako majáčky na střechách všech vozidel, která se pohybují v areálu letiště (například vozíky se zavazadly, záchranná a požární vozidla nebo pluhy pro úklid sněhu) a vysílají informace o jejich přesné poloze. Tím napomáhají snížit na minimum riziko střetu těchto vozidel navzájem či vozidel s rolujícími letadly, které roste za snížené viditelnosti a se stále se zvětšujícím provozem na největších světových letištích. ERA v současné době používá již čtvrtou generaci tohoto výrobku, který se prodává od roku 2004 a rychle získal oblibu zákazníků nejen v západní Evropě, ale například i Singapuru, Malajsii, Jižní Africe a na Novém Zélandu.

Belgocontrol je nezávislá veřejná společnost řídící bezpečnost leteckého provozu v nevojenském vzdušném prostoru belgického státu. Organizace poskytuje všechny základní služby, aby byla zachována bezpečnost letecké dopravy při její vzrůstající kapacitě.


Dnes je 10. 12. 2018 18:12

EUR/CZK 25,87 | USD/CZK 22,64

Newsletter

AOBP